Adopcje

Wszystkie zwierzęta są zaszczepione przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym, zachipowane, odrobaczane co kwartał, a wszystkie suczki są wysterylizowane.
Koszt adopcji psa to 45 zł, a kota 20 zł.

Istnieje także możliwość ustalenia indywidualnego terminu i godziny adopcji. W tym celu należy skontaktować się z Kierownikiem schroniska telefonicznie: 663 735 974

Każdy, kto podejmie decyzje o adopcji psa lub kota ze schroniska ma obowiązek podpisania UMOWY ADOPCYJNEJ ze Schroniskiem.

POBIERZ UMOWĘ W PDF

POBIERZ UMOWĘ W DOC

 

Dobre rady przed adopcją:

1.    Adoptując psa lub kota bądź na to odpowiedzialny i przygotowany.
2.    Przemyśl dwa razy adopcję psa ze schroniska, zanim zechcesz podarować mu nowy dom. Nie ma nic gorszego dla psa, niż bolesny powrót do schroniska, ponieważ nowy właściciel okazał się nie odpowiedzialny.
3.    Człowiek jest w 100% odpowiedzialny za to, jaki jest pies. Jeżeli pies stwarza problemy, szukaj rozwiązania tego problemu poprzez spotkanie np. z behawiorystą, zoopsychologiem itd. Trudny charakter zwierzęcia, nie jest pretekstem, aby go oddać!
4.    Przed adopcją psa, zrób analizę swojego życia:
– jeśli mieszkasz sam – pomyśl z kim będziesz mógł zostawiać psa w razie potrzeby i jak to rozwiążesz,
– pies to wydatki na jedzenie, opiekę weterynaryjną, a czasem także na innych specjalistów: tresera, behawiorysty, który „naprawi jego charakter”
5.    Jeżeli miałeś już wcześniej psa to pamiętaj, że nie będzie on taki sam. Każdy pies, tak jak człowiek ma inny charakter.
6.    Pies ze schroniska, nawet jak mieszkał wcześniej w domu może brudzić przez pierwszy okres. To nowe obce miejsce dla niego mimo, iż dla Ciebie ukochany dom. To często wynik stresu lub tego, że nikt wcześniej nie powiedział mu jak należy postępować. To, że w schronisku było tak, nie jest powiedziane, że w Twoim domu będzie tak samo. To inne otoczenie i pomóż psu walczyć ze słabościami.
7.    Pamiętaj, że zachowanie danego psa w schronisku nie jest do końca odzwierciedleniem jego natury. Pracownicy schroniska nie znają do końca historii danego zwierzęcia, nie wiedzą gdzie mieszkał, z jakimi ludźmi, jak był traktowany itd.
8.    Jeśli dostajesz informację, że pies ma określone cechy charakteru, a Ty pod wpływem emocji go adoptujesz to nie miej pretensji, że w Twoim domu pies nie zmieni się w spokojnego psiaka, bo Ty tak sobie życzysz.
9.    Pies ze schroniska w pierwszym okresie pobytu w Twoim domu może mieć problemy trawienne (stres, zmiana jedzenia, wody). W przypadku wystąpienia takich objawów, polecamy udać się do weterynarza.
10.    Jeżeli jest problem z psem w postaci gryzienia, stwarzania problemów wychowawczych, to nie czekaj, tylko reaguj natychmiast. Udaj się do trenera lub behawiorysty. Czasami wystarczy zwykła porada telefoniczna lub parę spotkań, aby ułożyć psa.
11.    Zastanów się nad wyborem rasy psa – jeśli nie lubisz ruchliwego trybu życia nie wybieraj psa np. w typie husky, jeśli za to lubisz aktywny tryb życia nie wybieraj np. pekińczyka. Jeśli jesteś osobą mało konsekwentną i nie bardzo przejmują Cię „żelazne zasady”, potrzebujesz psa do „przytulania”, szaleństw bez dyscypliny nie wybieraj np. psiaka w typie amstaff, pitbull.
12.    Pamiętaj o wrodzonych cechach psów – np. wodołazy – golden, labrador, które wypadałoby, żeby zgodnie z naturą miały kontakt z wodą, którą kochają nad życie; także posokowce i beagle, które mają instynkt myśliwego a beagle dodatkowo usiłują za wszelką cenę dominować nad otoczeniem
13.    Dopasuj psa do swojej natury, aby nie krzywdzić go i domowników. Psa dobiera się jak życiowego partnera.
14.    Zanim pojawi się pies w Twoim domu, poczytaj o podstawach, jego charakterze, karmieniu itd. w książkach, internecie itp.
15.    Nie tolerujemy uwiązywania psów na łańcuchu jako niewolników lub trzymania w ciasnych kojcach. Miej to na uwadze.