Jak pomóc

Adopcja:

Najlepszą formą pomocy zwierzętom ze schroniska jest ich adopcja. Żadne, nawet najlepsze schronisko nie zastąpi im prawdziwego, kochającego domu. Dla nich jest to jedyna szansa na drugie, lepsze życie! Jeśli jesteś zainteresowany przygarnięciem psa lub kota realnie lub wirtualnie, zapraszamy do odwiedzenia działów „Adopcje” oraz „Wirtualne adopcje”.

Pomoc rzeczowa :

Każda, nawet najmniejsza pomoc jest wielkim darem dla zwierząt w schronisku. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które są najbardziej potrzebne:
– wszystkiego rodzaju karmy suche oraz w puszkach,
– rzeczy do ocieplania bud: koce, pledy, narzuty, kołdry, poduszki, prześcieradła, poszewki pościeli, ręczniki itp.
– smycze, obroże, szelki, zabawki i pluszaki,
– miski i garnki,
– szczotki, grzebienie, szampony dla psów, żwirki dla kotów, drapaki dla kotów.

Wsparcie finansowe:

Nasze schronisko z wdzięcznością przyjmie także wszelką, nawet najmniejszą pomoc finansową, poprzez wpłacenie na konto schroniska:

Schronisko Radlin, TOZ Oddział w Jarocinie
Nr konta: 77 8427 0009 0020 0383 2000 0003 (Bank Spółdzielczy Jarocin)

1% podatku:

Jeżeli chcesz przekazać 1%  swojego podatku na rzecz podopiecznych naszego schroniska, możesz tego dokonać wpisując do odpowiedniej rubryki formularza PIT numer KRS Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami: nr KRS 0000154454, z dopiskiem: „Oddział Jarocin”. Dopisek ten jest bardzo ważny!

Wolontariat:

Dołączając do nas jako wolontariusz, na pewno uszczęśliwisz wielu czworonożnych podopiecznych schroniska. Pracownicy schroniska nie mają tyle czasu, aby zająć się każdym zwierzęciem z osobna. Dlatego głównym zadaniem wolontariuszy jest m.in wyjście na spacer i poświęcenie danemu zwierzęciu swojego czasu. Spacery sprawiają psiakom wiele radości i wnoszą trochę szczęścia w ich smutne schroniskowe życie. Dzięki wolontariuszom, zwierzęta nabierają zaufania do człowieka, przez co też ich szanse na znalezienie nowego domu rosną. Wolontariuszami w radlińskim schronisku mogą zostać zarówno osoby pełnoletnie jak i niepełnoletnie, które ukończyły 12 rok życia. Jeśli nie ukończyłeś 18 roku życia musisz uzyskać zgodę swoich rodziców lub opiekunów prawnych.