Wolontariat

Regulamin wolontariatu:

Regulamin str.1

Regulamin str.2

Kto może zostać naszym wolontariuszem?

Wolontariuszami w radlińskim schronisku mogą zostać zarówno osoby pełnoletnie jak i niepełnoletnie, które ukończyły 12 rok życia. Jeśli nie ukończyłeś 18 roku życia musisz uzyskać zgodę swoich rodziców lub opiekunów prawnych.

Jak zostać wolontariuszem?

Jeśli postanowiłeś już o przystąpieniu do wolontariatu, kolejnym krokiem będzie wizyta w schronisku, podczas której podpiszesz porozumienie wolontariackie. W nim znajdą się Twoje dane kontaktowe, jak i obowiązki, za których wykonanie będziesz odpowiedzialny.
Z chwilą podpisania porozumienia jesteś także ubezpieczony od wypadków, które mogą Ci się przytrafić na terenie schroniska.

Czym zajmują się wolontariusze?

Do podstawowych zadań wolontariuszy należy przede wszystkim wyprowadzanie psów na spacery, pielęgnacja (czesanie oraz kąpanie) jak i socjalizacja strachliwych, ale łagodnych psów. Czasami również zajmują się oni uczeniem psów chodzenia na smyczy, a także wykonują drobne prace porządkowe na terenie schroniska.

Gdzie można dowiedzieć się więcej o naszym wolontariacie?

Skontaktuj się z kierownikiem schroniska (kontakt) lub po prostu przyjdź do schroniska i na własne oczy przekonaj się, jak działają.

Umowa wolontariacka

Poniżej zamieszczamy umowę wolontariacką. Jeżeli chcesz dołączyć do nas jako wolontariusz, możesz pobrać, wypełnić poniższą umowę i dostarczyć ją do schroniska. Jeżeli jesteś niepełnoletni, dodatkowo dołącz do umowy pisemną zgodę swoich rodziców lub prawnych opiekunów na udzielanie się jako wolontariusz.

POBIERZ UMOWĘ W PDF

POBIERZ UMOWĘ W DOC